Sünnet Hakkında

Anasayfa » Sünnet Hakkında

Sünnet

Sünnet uzun yıllardır uygulanan hem dini açıdan hem de gelenekler ve görenekler açısından Türk aile yapısında önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden dolayı dikkatle uygulanması gereken sünnet operasyonunda mutlaka uzman sünnetçi ve sünnet kliniği ile anlaşmak gerekir. Çocuklar için erkekliğe ilk adım olarak görülen sünnetin sağlık açısından da çok faydası olduğu ortaya çıkmıştır. Bu alanda yapılan araştırmalar sünnetin tarih boyunca neden çok farklı medeniyette tercih edildiği merakıyla yapılmıştır. Türkiye’de İslamiyet nedeniyle oldukça önemli olan sünnet farklı toplumlarda da tercih edilen  bir uygulama olmuştur. Bu nedenle birden fazla kültürde öne çıkan bir uygulamaya neden ihtiyaç duyulduğu detaylı bir şekilde incelenmiş ve sünnetin erkek sağlığı açısında faydalı olduğu sonucuna farklı açılardan ulaşılmıştır. Sünnet idrar yolu enfeksiyonunu, HIV virüsü kapma ihtimalini düşüren ve penil kanseri riskini azaltan bir uygulama olduğundan dolayı sadece dini açıdan değil sağlık açısından da önemli bir uygulamadır.

Sünnet Operasyonu Nasıl Olmalı?

Sünnet sağlık açısından önemli bir operasyon olmanın yanı sıra cerrahi bir operasyon olması sebebiyle önemlidir. Steril bir ortamda yapılması gereken operasyon için sünnet kliniği tercih edilmesi tavsiye edilir. Uzman sünnetçi tarafından gerçekleştirilen operasyon çocukların bu süreci daha sağlıklı ve korkusuz bir şekilde atlatmasını sağlar. Hijyenik bir ortamda, steril edilmiş cerrahi aletlerle yapılan sünnet operasyonu kısa sürede iyileşen ve çocuğun acı çekmemesini sağlayan bir operasyon olarak kolayca atlatılabilir. Bu nedenle sünnet operasyonun sünnet kliniği şartlarında yapılması kesinlikle sünnet düğünü ortasında uygun olmayan bir ortamda yapılmaması önerilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Hülya dedi ki:

    Slogan çok doğru.kadir mutlu çocuklar daha mutlu.3gün önce oğlum sünnet oldu çok korktuğum sünnet meyer ne kadar kolaymış .gözünde hiç yaş akmadan daha önemlisi sünnet olduğunu bile anlamadan oyununu oynadı psikolojisi hiç bozulmadan evimize geldik.sünnet sonrasındada WhatsApp üzerinden sonsuz destek için mükemmel fotoğraflarımız için mutlu olarak evimize döndüğümüz ve sonrasındada sıkıntı yaşamadığımız için çok teşekkürler.KADİR MUTLU herkes mutlu

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?